Kopulové světlíky je možné dodat také jako větrací. Otevírací provedení s možností větrání je vytvořeno z větracího rámu, na němž je připevněna daná kopule, panty z nerezu a otevírací mechanismus. Větrací rám je vyroben z různých materiálů dle typu a rozměru světlíku. Malé světlíky jsou zhotovovány z pevného PVC, větší typy světlíku se vyrábějí z hliníkového profilu, na němž je plastové krytí, a kruhové světlíky jsou vyráběny pomocí sklolaminátu.

Větrání světlíků rozdělujeme podle způsobu otvírání

Otvírací mechanismus pro manuální otvírání – zde se nachází mosazná šroubovice (ruční otvírač) se zdvihem 300 mm. Aby otevírání bylo co nejsnadnější, vyrábějí se i nasazovací kliky, které mají délku od 1 do 3 metrů. Požadovanou délku kliky si vyberte dle toho, jakou máte výšku mezi podlahou a světlíkem.

Kopulové střešní světlíky– manuální (ruční) větrání

Kopulové střešní světlíky – elektrické větrání


Otvírací mechanismus pro manuální otvírání – je zde elektromotor s výkonem 230 V/50 Hz a se zdvihem 300 mm. Tento mechanismus Vám pomůže otevřít světlík s použitím větracího tlačítka. Můžete sem rovněž napojit čidlo, které světlík zavře v případě nepříznivého počasí, jako je déšť, vítr, kroupy, sníh apod. 

Bodové střešní světlíky s větráním můžete lehce spojit i s vstupem na střechu. Tento vstup je možné provést ve dvou variantách, aby bylo zabráněno tomu, že se kopule překlopí na střechu a tím se poničí nebo zcela zničí. Varianty zahrnují vstup kopulí na střechu díky řetízkům nebo mechanickým pístům. Obě varianty Vám samozřejmě dodáme i s madly, aby otevírání a zavírání kopule bylo co nejsnadnější. Rovněž Vám dodáme systém pro odpojení otevíracího mechanismu.

Bodový střešní světlík Vám můžeme samozřejmě dodat také jen jako výstup bez jakéhokoliv větrání. Pokud zvolíte tuto variantu, doplníme Vám výstup mechanickým zámkem. Ten zabrání tomu, aby se kopule sama otevřela.

Ochrana proti vloupání

Bojíte se, že by se Vám světlíkem mohl do haly či místnosti dostat nežádaný host? Vše je samozřejmě vyřešeno! Otvor pod kopulí lze zabezpečit masivní ocelovou mříží. Ta se zabudovává při instalaci ihned pod manžetu, nebo může být umístěna přímo do manžety světlíku. Díky tomuto bezpečnostnímu doplňku nemá žádný zloděj šanci!

Kopulové střešní světlíky – výstup na střechu