Skip to main content

RODINNÝ DŮM S JEZÍRKEM U OLOMOUCE

Tento netradiční rodinný dům se nachází v malé obci v blízkosti Olomouce a je zasazen do svahovitého pozemku, na němž bylo kromě rodinného domu vybudováno i rozsáhlé jezírko o objemu cca 1200 m3. Otvorové výplně a jejich technické řešení, které jsme na tuto stavbu dodávali, byly individuálně upraveny pro potřeby tohoto projektu.

Proto bylo použito několik rozdílných systémů, abychom naplnili nejrůznější požadavky investora. Například vstupní stěna do domu je netradičně řešena pomocí sloupko-příčkového fasádního systému MB-SR50N EFEKT s tzv. strukturálním zasklením, kdy fasáda vytváří celoskleněný vzhled. Většina ostatních výplní je tvořena naopak z rámového systému ALUPROF MB-86SI s velkoformátovými izolačními trojskly se strukturálními spoji rohových oken. Váha těchto skel se pohybovala mezi 600 - 800 kg a zasklívání probíhalo pomocí speciálních manipulátorů.

Pro přechod mezi interiérem a exteriérem bylo využito především zdvižně-posuvných dveří ALUPROF MB-77 HS HI, které umožňují pohodlný přístup na terasu nebo zahradu.

máte zájem o podobnou realizaci?

 • lokalita:
  Olomouc
 • investor:

  soukromý

 • Typ stavby:

  rezidenční

 • Realizace:

  2015-2016

Rozsah dodávek:

hliníková okna a dveře

posuvné HS portály

fotogalerie realizace

nezávazná poptávka