Skip to main content

NEMOCNICE FRIENDSHIP, VIENTIANE

Po prvním společném projektu s rakouskou společnostní VAMED v africkém Gabonu jsme na základě vzájemně pozitivních zkušeností byli znovu oslovení na dodávku našich výrobků do Indočíny, konkrétně Laosu.

V hlavním městě Vientiane nás čekala výrazně větší stavba než v Gabonu, protože se zde stavěla zcela nová nemocnice pokrývající všechny běžné obory a oddělení. Některé z nich dokonce v této zemi dosud vůbec neexistovaly. Nemocnice nabídce 150 lůžek a mnoho nových, moderních služeb v evropském standartu. V tomto případě se jedná o zcela novou centrální budovu, která navazuje na původní a dnes již zastaralou nemocnici ze 70. let 20 století. Zakázku jsme vysoutěžili v druhé polovině roku 2016 a v průběhu roku 2017 i části roku 2018 probíhala postupně většina montážních prací na místě. Hlavní část naší dodávky představovaly exteriérové výplně - hliníková okna a dveře ALUPROF v systémech MB-70. Ve vstupních halách jsou tato okna doplněna prosklenými fasádami ALUPROF MB-SR50. V interiéru jsme dodávali interiérové prosklené stěny a interiérové protipožární okna a dveře, taktéž v systémech ALUPROF.

Samostatnou částí potom byly fasádní hliníkové slunolamy s lamelou tl. 250 mm, kterých je kolem čtyřech objektů celkem 1420 obvodových metrů. Všechny prvky byly vyrobeny v České republice a následně zabaleny pro lodní přepravu a exportovány na místo stavby.

 • lokalita:
  Vientiane, Lao P.D.R.
 • investor:
  Ministry of Health, Lao P.D.R.
 • Typ stavby:
  Nemocnice
 • Realizace:
  2017-2018

máte zájem o podobnou realizaci?

Rozsah dodávek:

interiérové prosklené stěny

kazetový podhled

stínící fasádní slunolamy

fotogalerie realizace

nezávazná poptávka