MB-SR50N EI

Požární fasáda MB-SR50 EI (novější varianta MB-SR50N EI) je určena ke konstrukci lehkých protipožárních obvodových plášťů, závěsných nebo vyplňujících, ve třídě požární odolnosti EI15, EI30, EI45 nebo EI60 (z exterieru i interieru) podle normy PN-EN 1364-3. Systém je klasifikován jako nerozšiřující oheň (NRO).

Konstrukce vychází ze základního fasádního systému MB-SR50 (MB-SR50 N). Požární odolnosti je dosaženo vyplněním sloupů a příček speciálními ohnivzdornými vložkami. Vložka se skládá z hliníkového profilu plnícího roli výztuže, který je pokryt deskami z ohnivzdorného materiálu.

V konstrukci jsou použity sloupy o hloubce 85 - 185 mm (225 mm) a příčky o hloubce 65 - 145 mm (189,5 mm).

 

V systému se předpokládá využití spojení se styčnicemi příčky se sloupem, což umožňuje účinné odvádění vody a náležitou ventilaci prostorů mezi skleněnými tabulemi.

Pro dosažení optimální tepelné a zvukové izolace je využito nepřerušeného tepelného můstku (izolátoru) z HPVC a vyprofilovaného skelního těsnění z EPDM.

Skla nebo jiné výplně jsou nasazené v přiskelních drážkách utvořených z profilů sloupů a příček, a také přítlačné lišty. V přiskelních drážkách sloupů a příček je použita speciální bobtnající páska. Přítlačná lišta je připevněna k nosným profilům metrickým šroubem a podložkou z nerez oceli. Tento způsob zasklívání zajišťuje protipožární sklo nebo jinou výplň před vypadnutím z rámu během požáru. K výrobě úhlové stěny bylo použito speciálního těsnění.

Stěna protipožární fasády MB-SR50 EI by měla být vyrobena v souladu s projektem navrženým individuálně pro daný objekt. Na základě systémové dokumentace a statických výpočtů by měly být definovany hliníkové profily sloupů a příček, příslušenství k ukotvení sloupů ke konstrukci budovy a příček ke sloupům, schéma rozmístění bodů ukotvení konstrukce stěny ke konstrukci budovy.

V projektu by měly být vymezeny všechny ostatní materiály a dílčí části stěny, detaily spojů a těsnění mezi částmi stěny a konstrukcí budovy, a rovněž způsob ventilace a odvodnění stěny. S přihlédnutím k požadavkům vyplývajícím z funkce, lokalizace a geometrie budovy by stěna měla být navrhnuta tak, aby splňovala platné normy.

Maximální výška krycí stěny je závislá na parametrech odolnosti, které vychází ze statických výpočtů s tím, že konstrukce by měla být rozdělena na podlaží svislými tepelnými dilatacemi. Maximální vzdálenosti a rozpětí nosných profilů vyplývají ze statických výpočtů konstrukce a rozměrů výplní. Krycí stěna nemá omezení v oblasti délky použije-li se vodorovná dilatace.

Systém MB-SR50 EI byl úspěšně odzkoušen v Centrum stavebního inženýrství a.s., Zlín.

nezávazná poptávka

Procházet soubory
Limit na jednotlivý soubor je 5.00 MB
  captcha

  hliníkové dveře, zábradlí, střešní světlíky
  a další, to je THERMONT spol. s r.o.

  kontakty
  THERMONT spol. s r.o.
  Ulice 2. května 1574,
  763 61 Napajedla

  > Navigovat k sídlu

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


  kontakty
  THERMONT spol. s.r.o.
  Ulice 2. května 1574,
  763 61 Napajedla

  > Navigovat k sídlu
  +420 577 112 911

  +420 577 945 287

  +420 577 945 288

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.