U kopulových střešních světlíků je rovněž nutné zvolit z několika typů manžet, které budou společně s nimi použity. Tyto manžety mohou být vyrobeny buď z kvalitního sklolaminátu, anebo z neméně kvalitní oceli. Výhodou obou těchto druhů manžet je jejich vysoká izolační schopnost, a to především díky polyuretanu. Ten se ve většině případů nachází vevnitř vnitřní a venkovní stěny dané manžety.Manžety

Existuje dvojí zkosení sklolaminátových manžet. Vyskytují se buď v kolmé poloze, anebo musí být zkosené tak, aby byl vytvořen rozměr 200mm mezi otvorem ve střeše (dolní rozměr) a vrchním rozsahem manžety. Výšky manžet si můžete zvolit z nabídky.

  • 150 mm – pro instalaci na povrch střechy,
  • 300 mm – pro zapuštění do střešního pláště,
  • 500 mm – pro pevnou kompozici střechy.

Manžety ze sklolaminátu jsou zhotovovány ve formě dvouplášťové, což jim zajišťuje silnou stabilitu a tuhost zároveň. Manžetové plochy dosedání jsou přizpůsobeny tak, aby bylo možné je na střešní konstrukci snadno nainstalovat. Veškeré druhy manžet Vám můžeme nabídnout s nástavci na trapézový či vlnitý plech. Nemusíte se obávat, že by na Vaší střeše byly nějak nápadné, protože je vždy zhotovujeme přímo na míru dle toho, jaký plech je použit na dané střeše. Montáž manžety s vybraným typem nástavce je realizována stejně jako instalace obyčejné části střešního pláště.

Manžety kopulových střešních světlíků, které jsou ocelové jsou obyčejně zhotovovány z pozinkovaného plechu. Podobně jako sklolaminátové manžety mohou být kolmé nebo šikmé. Vybírat si můžete z výšek:

  • 150 mm
  • 300 mm
  • 500 mm